Gotowe domy drewniane całoroczne. Poznaj aktualne ceny

Własny domek z drewna to bez wątpienia ciekawa alternatywa dla cotygodniowych wypadów na weekend. Zamiast za każdym razem szukać noclegu, sprawdzać renomę danego miejsca oraz marnować czas na rezerwację, możemy spędzać weekendy i nie tylko weekendy w miejscu, które zostało dokładnie skrojone według naszych indywidualnych potrzeb.

Dostępne dane statystyczne dowodzą, że polscy klienci z każdym rokiem coraz chętniej i coraz częściej decydują się na takie rozwiązania, jak gotowe domy drewniane całoroczne ceny. Na rynku sukcesywnie pojawia się również coraz większa liczba ofert producentów domków z drewna.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że dynamiczny rozwój tego sektora może stanowić dla klienta również problem. Stajemy przecież nie tylko przed wyborem konkretnego wariantu domku z drewna(domek letniskowy, mini domek całoroczny, duży dom całoroczny?), ale również wobec naprawdę szerokiego spektrum dostępnych ofert.

Jak wybrać ofertę z jednej strony dopasowaną do naszych potrzeb, a z drugiej strony rzetelną? Czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne warianty konstrukcji drewnianych? Oto krótki poradnik poświęcony tej tematyce.

Domek z drewna: całoroczny, letniskowy czy altana?

Podstawowa różnica pomiędzy głównymi wariantami domków z drewna opisuje się do pewnego stopnia już w samym nazewnictwie. Domek letniskowy to więc konstrukcja przeznaczona do użytkowania przede wszystkim w cieplejsze pory roku, chociaż rzecz jasna nie stanowi to żelaznej reguły. Domek całoroczny powinien natomiast być w stanie w pełni efektywnie nam służyć w każdą porę roku, również wtedy, kiedy na zewnątrz temperatura pokazuje 10 stopni poniżej zera.

Czy jednak oznacza to, że domki letniskowe powinny być uznawane za coś w rodzaju prostszej alternatywy w stosunku do takich rozwiązań, jak gotowe domy drewniane całoroczne ceny? W żadnym wypadku! Wystarczy rzut oka na ofertę któregoś z najbardziej renomowanych producentów konstrukcji drewnianych na polskim rynku, aby przekonać się, że niezależnie od wybranego wariantu projekt zawsze jest realizowany według najwyższych standardów.

Znakomitym przykładem może być tutaj oferta doskonale znanej klientom firmy Eko Architektura. Widzimy, że każdy wariant domków drewnianych cechuje się następującymi parametrami:

– profesjonalnym projektem

– korzystanie wyłącznie z wysokiej jakości, starannie selekcjonowanego drewna na etapie produkcji

– obecnością zaawansowanych technologii w zakresie izolacji cieplnej oraz oszczędzania energii

Co do zasady, izolacja cieplna w przypadku domków letniskowych przedstawia się nieco odmiennie, niż ma to miejsce w odniesieniu do domków całorocznych. Jednak również domki letniskowe muszą być projektowane oraz wykonywane z należytą pieczołowitością oraz profesjonalizmem, które są w stanie zapewnić klientowi tylko nieliczne firmy.

Oczywiście, jeżeli interesuje nas konstrukcja, która bez żadnego problemu będzie w stanie zachować odpowiednią temperaturą wewnątrz nawet w środku zimy, lepszym rozwiązaniem okaże się dom całoroczny lub mini domek całoroczny. Możemy jednak również zdecydować się na domek letniskowy wyposażony w dodatkową izolację cieplną.

Jak więc widać, w przypadku oferty renomowanych producentów granice pomiędzy „domkami letniskowymi” a „domkami całorocznymi” mogą się zacierać, co wynika z faktu, że wszystkie konstrukcje są budowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Na co zwracać uwagę wybierając domek całoroczny?

Powyżej była już mowa o kilku istotnych faktorach, które powinny cechować każdy wysokiej jakości domek letniskowy lub całoroczny.

Warto jednak bez wątpienia zwrócić uwagę również na kilka innych detali, na przykład klasę energetyczną konstrukcji. Domki drewniane dostępne w ofercie Eko Architektury odznaczają się klasą energetyczną A. Oznacza to nie tylko, że konstrukcje te są przyjazne dla środowiska, ale również znacznie tańsze w eksploatacji, niż ma to miejsce w odniesieniu do mniej zaawansowanych projektów.

Kolejny istotny czynnik to transport. Pamiętajmy, że zamawiając gotowe domy drewniane całoroczne ceny musimy również otrzymać już wykonaną konstrukcję. Zdecydowanie najlepszą opcją jest sytuacja, kiedy to sam producent domku oferuje profesjonalny transport konstrukcji dla klienta. Jest to gwarancja, że w trakcie przewożenia domku z drewna nie ulegnie on żadnym uszkodzeniom, które mogą potem mieć przełożenie czy to na funkcjonalność, czy też nawet na bezpieczeństwo użytkowania konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *